Menu 

Latest Scores

    |     FCIAC girls ice hockey and basketball scoreboard and box scores for Monday, Dec. 11     |     Girls Basketball – Pomperaug 58, St. Joseph 36     |     Girls Ice Hockey – Greenwich 3, Simsbury 1     |     CIAC Class S Football Championship – St. Joseph 42, Ansonia 36     |     Girls Basketball – New Canaan 44, Bassick 30     |     Girls Basketball – Weston 47, Trinity Catholic 38     |     Girls Basketball – Ludlowe 60, Harding 21     |     Girls Basketball – Norwalk 61, Darien 52     |     Girls Ice Hockey – Darien 4, West Haven 1     |     CIAC Class LL Football Championship – Darien 31, Greenwich 22     |     Greenwich, Darien and St. Joseph advance to CIAC football finals (includes semifinal box scores)     |     Class S Football Semifinals – St. Joseph 49, Rocky Hill 20     |     CIAC Class LL Football Semifinals – Greenwich 36, South Windsor 7     |     CIAC Class LL Football Semifinals – Darien 27, West Haven 13     |     CIAC Class L Football Semifinals – Masuk 28, New Canaan 14     |     CIAC Class LL Football Quarterfinals – Greenwich 27, Fairfield Prep 9     |     CIAC Class LL Football Quarterfinals – Darien 30, East Hartford 10     |     CIAC Class L Football Quarterfinals – New Canaan 24, Middletown 9     |     CIAC Class S Football Quarterfinals – St. Joseph 62, O’Brien Tech 0     |     FCIAC Football Thanksgiving Scoreboard: Four league teams headed to states

FCIAC Schedule for Fri.-Sat., Jan. 2-3

 

Friday, Jan. 2

Boys Ice Hockey

Joel Barlow vs. Norwalk-McMahon at SoNo Ice House, 1:10 p.m.

Girls Ice Hockey

Trumbull vs. New Canaan at The Rinks at Shelton, 4 p.m.

Greenwich vs. Ridgefield at Winter Garden Ice Arena, 2:10 p.m.

Wrestling

Danbury at SWAT Tourney, 6 p.m.

Saturday, Jan. 3

Boys Basketball

Joel Barlow at Danbury, 2 p.m.

Westhill at Weston, 5 p.m.

Boys Ice Hockey

Warde/Ludlowe vs. North Branford at Northford Ice Pavilion, 2 p.m.

Brookfield-Bethel-Danbury vs. E.O. Smith-Tolland at UConn Hockey Arena, 2 p.m.

Norwalk-McMahon vs. Stamford at Terry Conners, 2 p.m.

St. Joseph vs. Hamden at Lou Astorino Ice Rink, 2:30 p.m.

Trumbull vs. North Havenat Northford Ice Pavilion, 4 p.m.

Trinity Catholic vs. Daniel Hand at Northford Ice Pavilion, 6 p.m.

Xavier vs. Greenwich at Dorothy Hamill Ice Rink, 6:30 p.m.

Masuk vs. Westhill at Terry Conners, 8:30 p.m.

Girls Ice Hockey

Wilton vs. Fairfield co-op at The Wonderland of Ice, 3 p.m.

East Catholic vs. Darien at Darien Ice Rink, 3:50 p.m.

Wrestling

McMahon, Ludlowe, Stamford, Westhill, Wilton at Warde Tournament, 9 a.m.

Trumbull Duals, 9 a.m.

Ridgefield at Southington Duals, 10 a.m.

Staples at Bunnell Duals, 10 a.m.

Bethel, New Britain, Seymour, Stratford at Darien, 10 a.m.

Greenwich at Shoreline Invitational, 10 a.m.

Harding at Platt Tech/West Haven, TBA

Danbury at SWAT Tournament, TBA

Boys Indoor Track and Field

Darien, Ridgefield, St. Joseph, Ludlowe, Warde, Westhill at Wilton Developmental Meet, 9:30 a.m.

Girls Indoor Track and Field

Darien, Ridgefield, St. Joseph, Ludlowe, Warde, Westhill at Wilton Developmental Meet, 9:30 a.m.

Copyright 2013 FCIAC. Powered by Hersam Acorn.

Designed by WPSHOWER

Powered by WordPress