Menu 

Latest Scores

    |     CIAC Class L Boys Lacrosse Final – Ridgefield 9, Darien 8 (box score)     |     CIAC Class L Girls Lacrosse Final – New Canaan 19, Ridgefield 7 (box score)     |     CIAC Class LL Baseball Final – Cheshire 1, Ridgefield 0 (stats)     |     CIAC Class M Softball Final – St. Joseph 5, Griswold 2 (stats)     |     CIAC Class S Boys Lacrosse Final – St. Joseph 11, Somers 6     |     CIAC Class LL Softball Final – Amity 13, Trumbull 7     |     FCIAC Lacrosse State Semifinal Box Scores; Championship Schedule     |     FCIAC Baseball & Softball State Semifinal Scores and Stats; Upcoming Schedule     |     FCIAC’s State Tournament Scoreboard, Box Scores for June 1-2     |     Class M Softball Quarterfinals – St. Joseph 8, Northwestern 0 (stats)     |     Class LL Softball Quarterfinals – Trumbull 3, Newtown 1 (stats)     |     Class L Girls Tennis Final – Staples 4, Darien 3 (box score)     |     Class L Boys Volleyball Quarterfinals – Staples 3, Trumbull 0     |     Class L Boys Volleyball Quarterfinals – Ridgefield 3, Darien 1     |     2018 FCIAC Boys Golf Championship Results     |     CIAC Class L Girls Lacrosse Quarterfinals – Ridgefield 7, Greenwich 6 (box score)     |     CIAC Class L Girls Lacrosse Quarterfinals – New Canaan 10, Wilton 6 (box score)     |     CIAC Class L Girls Lacrosse Quarterfinals – Cheshire 12, Warde 10 (box score)     |     CIAC Class L Girls Lacrosse Quarterfinals – Darien 15, Ludlowe 8 (box score)     |     2018 FCIAC Girls Golf Championship Results

2017 All-FCIAC Boys Cross Country Awards

All-FCIAC team and individual photos are available as digital images or as 8×10 glossy prints. To purchase photos, click here or email Dave Stewart, Sports Information Director, at dave@newcanaansports.com.

First Team (Top 15 finishers)

Benjamin Seiple, Staples – 15:27.35

William Landowne, Staples – 15:44.14

Christian Myers, Staples – 15:47.34

Alex Mocarski, Warde – 15:51.47

James Maniscalco, Warde – 15:59.31

Max Koschnitzke, New Canaan – 16:19.58

Noah Igram, Warde – 16:20.67

Tyler Rubush, Trumbull – 16:23.13

Danny Jagoe, Warde – 16:23.53

Matthew Burke, Danbury – 16:25.01

Kabir Chavan, Ludlowe – 16:25.39

Austin Hutchens, Warde – 16:25.80

Mayo Smith, Staples – 16:27.34

Nicholas Taubenheim, Staples – 16:28.11

Dan Nichols, Danbury – 16:28.55

Second Team (places 16-30)

Chris Lepore, Trumbull – 16:31.01

Tyler Wright, Staples – 16:41.48

Sunil Green, Staples – 16:46.13

Armando Ulaj, Trumbull – 16:47.82

Alex Urbahn, New Canaan – 16:54.49

Conrad Kaplan, Staples – 16:56.04

Griffin Ott, Darien – 16:59.73

Andrew Malling, New Canaan – 17:00.23

Ryan Caldwell, Danbury – 17:01.69

Danny Sachs, Westhill – 17:05.63

Alexander Kosyakov, Greenwich – 17:07.89

Cem Geray, New Canaan – 17:10.87

Georgios Karakadas, Greenwich – 17:13.00

Jack O’Keefe, Darien – 17:13.44

James Dubreuil, Trumbull – 17:13.83

All-FCIAC-Boys-Cross-Country-Team

All-FCIAC-Staples-Seiple

All-FCIAC-Staples-Landowne

All-FCIAC-Staples-Myers

All-FCIAC-Warde-Mocarski

All-FCIAC-Warde-Maniscalco

All-FCIAC-NC-Koschnitzke

All-FCIAC-Warde-Igram

All-FCIAC-Trumbull-Rubush

All-FCIAC-Warde-Jagoe

All-FCIAC-Danbury-Burke

All-FCIAC-Ludlowe-Chavan

All-FCIAC-Warde-Hutchens

All-FCIAC-Staples-Smith

All-FCIAC-Staples-Taubenheim

All-FCIAC-Danbury-Nichols

Copyright 2013 FCIAC. Powered by Hersam Acorn.

Designed by WPSHOWER

Powered by WordPress